Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chachaři - Tísek 1:0 - sezóna 2009-2010

15. 3. 2010

Chachaři – Tísek 1:0 (0:0,0:0,1:0)
 
Branky: Jiří Tichý (asistence Jan Mynář)
 
Fanoušci Chacharů: 2 (Jana Podgorská, Eva Piecuchová)
 
Nejlepší hráč zápasu: Martin Zon
 


Sestava:

 
Martin Zon
 

Jiří Onderka, Jan Starostka --- Zbyněk Mynář, Petr Matějíček

 

Matěj Mynář, Jiří Tichý, Jan Mynář --- Radim Zapletal, Jaromír Osyčka, Tomáš Šindel --- Miroslav Javorek, Jan Tichý

 

Trenér: Tomáš Palička, Ondřej Stoniš

 
 

Komentář k zápasu:

 

Jako vždy proti slabým soupeřům... Přistoupili jsme na jejich pomalou a uspávací hru a po celý zápas jsme se z této letargie nedostali. I když na druhou stranu je třeba říct, že mužstvo Tísku se od začátku soutěže zlepšuje, což dokládají i výsledky proti ostatním týmům. Je však otázka, jestli za tímto zlepšení stojí rostoucí výkonnost jednotlivých hráčů nebo spíš to, že se kádr Tísku řádně doplnil, případně obměnil. Každopádně zápas byl opět těžší, než všichni předpokládali.

 

Zápas se hrál téměř po celou dobu ve třetině soupeře, případně ve středním pásmu. Opět, stejně jako minule, však této platonické převaze chybělo více šancí, potažmo gólů. Hlavním problémem v naší hře byl nedostatečný pohyb všech útočníků a to bez výjimky. Z toho plynul složitý přechod do útočného pásma. Stejně tak se nedařilo zavést puk ani jednotlivým hráčům při samostatných průnicích, což je proti tak statickému soupeří k zamyšlení. Asi není ideální, když se tato činnost dařila pouze jedinému hráči – obránci Jiřímu Onderkovi. Pro příští sezónu je co zlepšovat. Ještěže spolehlivě zachytal gólman Martin Zon, avšak je pravda, že zase tak moc práce neměl. O toto měl však těžší a vychytaná nula je více než zasloužená.

 
K jednotlivým třetinám asi toto:

V první třetině jsme opět nasadili poměrně vysoké tempo, které se však velmi rychle výrazně zpomalilo až na úroveň tempa soupeře.

Druhá třetina byla z naší strany herně ještě horší, ale paradoxně na šance bohatší. Za všechny je třeba zmínit dvě tyčky nastřelené (obě do stejného místa) Matějem Mynářem během jednoho střídání! Do šancí se dostával taky Miroslav Javorek, či Jiří Tichý.

Ve třetí třetině jsme se dočkali zaslouženého vítězného gólu po parádní příhře Jana Mynáře Jiřímu Tichému před prázdnou branku, který pak neměl problém zakončit.

Nakonec však můžeme být rádi za udržení jednobrankového vedení – to co předvedla naše pětice na ledě v poslední minutě bylo na vrácení registraček (kdyby však nějaké měli) všech těchto hráčů. Vyjet v poslední minutě ve čtyřech do brejku... prostě hnus. Trenéři mají nad čím přemýšlet.

 
 

Závěrečné zhodnocení:

Gólman měl sice poměrně málo práce, ale to málo, co na něj šlo, spolehlivě pochytal. Zaslouženě vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Nutno podotknout, že Martin Zon neinkasoval gól již déle než dva zápasy v kuse! Po uzdravení nehrajícího brankáře mají trenéři i manažer pro příští sezónu nad čím přemýšlet.

 

Obrana opět si odvedla své. Vytknout se však dá několikeré vyjetí Jana Starostky do útočného pásma bez patřičného zajištění nebo přílišné vození puku Jiřího Onderky. Nejlepším obráncem pro mě jasně kapitán Zbyněk Mynář.

 

Útok opět nic moc. O tomto vypovídá především jediný vstřelený gól proti nejslabšímu týmu soutěže. Jak bylo napsáno výše – chyběl především pohyb a taky kvalita jednotlivých hráčů. Příjemně tentokrát překvapil Miroslav Javorek (že by na to měla blahodárný vliv účast jeho přítelkyně na zápase), který opět potvrdil, že určitý potenciál v sobě má. Standardně dobrý zápas odehráli Matěj Mynář (ale to sólování...) a Jiří Tichý. Jinak šeď a nuda.

 
 

Moment zápasu: Samozřejmě nahrávka Jana Mynáře na jediný gól zápasu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentář k Tísku

(Ondra, 16. 3. 2010 21:03)

Výstižný článek, jen tak dále.

komentář k Tísku

(mates, 15. 3. 2010 21:15)

Super.