Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chachaři - Amatéři 9:5 - sezóna 2009-2010

19. 3. 2010

Chachaři - Amatéři 9:5 (5:2, 2:1, 2:2)

 Fanoušci Chacharů: 2 (Michal Svoboda, Jakub Měkyna)
 Nejlepší hráč zápasu: Jan Mynář
  
Sestava
 GÓLMAN:
                                      René Hajduček
 OBRANA:
     Jiří Onderka, Zbyněk Mynář --- Jan Starostka, David Lyčka
 ÚTOK:
       (1)        Jan Mynář, Matěj Mynář, Martin Syslo
       (2)   Miroslav Javorek, Jaromír Osyčka, Radek Blahut
       (3)    Lukáš Palička, David Michálek, Tomáš Šindel
 Trenér: Ondřej Stoniš

 

Komentář k zápasu:

Tento zápas byl ve skupině PLAY OUT posledním. Byl velmi důležitý. Při vítězství v tomto zápase bylo jasné, že budeme hrát "finále" naší skupiny o konečné sedmé místo v ligové tabulce. Všichni hráči si tohoto byli dobře vědomi, a bylo vidět, že všichni chtějí vyhrát :-).
 
V první třetině, tohoto zápasu, jsme vtrhli do utkání jak se patří.
Už v první minutě vstřelil kotouč do soupeřovy brány Jan Mynář po brilantní přihrávce, jeho mladšího bratra, Matěje Mynáře. To vzbudilo samozřejmě velkou radost celého týmu. Vzápětí jsme však dostali vyrovnávací gól a emoce rázem opadly. Hráči si uvědomili, že nesmíme polevit ve hře a náporu na soupeře, jak je naším dobrým (zlo)zvykem. Mohlo by se nám to zle vymstít. Následující minuty patřily k nejlepším momentům celého zápasu. Do konce první třetiny jsme soupeře suveréně přehrávali. Postupně naši hráči vstřelili během třetiny ještě 4 góly. Nutno zmínit dva slepené góly Matěje Mynáře v necelých dvou minutách, skvělá práce (samozřejmě se projeví na prémiích).
 
Druhá třetina byla bohužel o poznání slabší, co se týče herního projevu mužstva.
Všichni hráči polevili, chyběl důraz v osobních soubojích, a důsledná a zodpovědná práce v obranném pásmu. Nutno zmínit neobjektivitu rozhodčích, kdy obranné zákroky našich hráčů byly trestány daleko přísněji než soupeřovy. Tyto situace testovaly výdrž nervů některých našich hráčů. V této části zápasu (polovina druhé třetiny) jsme však měli stále relativně bezpečný brankový náskok na soupeře (7:2). Ve vzduchu sice visela bojová atmosféra, ale hráči ji zvládali s přehledem.
 
Třetí třetina začínala za stavu 7:3 a soupeř nepůsobil nijak zvlášť nebezpečně, vzhledem k brankovému stavu. V naší obranné třetině se soupeř dostával do šancí, to ale důsledkem špatné orientace a důrazu našich hráčů v obranné třetině. Nutno vyzvednout excelentní brankářské zákroky Gólmana Hejzy (René Hajduček), který tým podržel nad vodou v těžkých chvílích zápasu. Zlikvidoval několik brejků a nájezdů soupeře po našich individuálních chybách. Třetí třetina byla také plná vyloučení, převážně tedy na naší straně :-(. Asi jsme nezískali sympatie hlavního rozhodčího. Pět minut před koncem zápasu jsme dostali dva rychlé góly za sebou, při přečíslení (brejku tři na jednoho) a při oslabení. Tomáš Šindel se proto asi rozhodl, že vítězství definitivně pojistí a v patnácté minutě, třetí třetiny, vstřelil naši devátou branku. Tím spoluhráče uklidnil a zápas byl v poklidu dohrán do konce.
  
Závěrečné zhodnocení:
GÓLMAN: Odchytal dobrý zápas. Pět vstřelených branek sice nevypadá vábivě, ale většina branek padla při náporu v obranné třetině a ze soupeřových brejků a následného přečíslení. Vytáhl pár excelentních zákroků a tým bezpečně podržel.
 OBRANA: Odvedla dobrou práci. Obránci se poučili z přílišného vyjíždění do útočného pásma z minulého zápasu a tuto činnost podstatně omezili. Obrana jako celek působila kompaktně a sebejistě po většinu zápasu. Rozhodně je v posledních zápasech zřetelný vzrůst kvality obrany po návratu zraněného Zbyňka Mynáře. A také je výrazně znát příchod zkušeného Jiřího Onderky ze zámoří.
 ÚTOK: Naprosto jiný, než v předešlém zápase s Tískem. Skóre mluví za vše. Samozřejmě stále je co zlepšovat, jedná se především o individuální chyby. Všechny tři útočné lajny byly, v rámci možností, rozvrženy co možná nejrovnoměrněji. Vyrovnanost byla na ledě znát. Každý měl chuť vstřelit branku, což se na hře taky projeví v dobrém slova smyslu. Nutno vyzvednout bojovnost a obětavost první útočné řady, obzvláště pak Jana Mynáře, který již druhý zápas hraje s neuvěřitelným zápalem, obětavostí a snahou, pro příště jen více takových hráčů.
  
MOMENT ZÁPASU: (pro mě osobně)
Přihrávka Matěje Mynáře, Janu Mynářovi na první vstřelenou branku zápasu, již v první minutě.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář